Copaiba (Olejek zmieniający życie)

Używam wielu olejków eterycznych z wielu różnych powodów, ale olejek Copaiba jest tym, który wyróżnia się w niesamowity sposób. Gdyby ktoś powiedział mi, że wolno mi używać tylko jednego olejku do końca życia, byłaby nim Copaiba.

Copaiba – olejek zmieniający życie

Olejek Copaiba pochodzi z żywicy drzewa Copaiba, powszechnie spotykanej w Brazylii i jest wykorzystywany jako część ich kulturalnej opieki zdrowotnej od tysięcy lat. Zanim przejdę do tego niesamowitego olejku, chciałabym, abyście obejrzeli ten film na temat zrównoważonego pozyskiwania Copaiba. Poznajcie rodziny, które zbierają ten olejek od pokoleń.

Co sprawia, że ​​olej Copaiba jest tak wyjątkowy?

Copaiba ma bezpośredni wpływ na nasz system endokannabinoidowy, który jest obecny w całym naszym ciele, ma receptory w naszym mózgu, narządach, tkankach łącznych, komórkach odpornościowych i gruczołach. System ten działa w wielu obszarach naszego centralnego układu nerwowego (są to te jego części, które sprawiają, że „walczymy lub uciekamy” i części, które nas uspokajają).

Tak więc w systemie endokannabinoidowym mamy 2 rodzaje receptorów – CB1 i CB2. Copaiba wiąże się z naszymi receptorami CB2 i ma takie same wyniki na naszym ciele jak inne kannabinoidy (np. medyczną marihuanę itp.), Więc uzyskujemy wszystkie korzyści, ALE bez „wysokiego”, ponieważ nie wiąże się z CB1, co tworzy wszystkie te efekty psychoaktywne, które dostajesz, gdy palisz garnek lub bierzesz olej CBD, który dostałeś online (ahem – jak pozyskać THAT?)

Smak – niektórzy opisują smak i zapach podobnie jak miód z odrobiną gorzkiego posmaku.

Niezwykłe działanie olejku Copaiba