Eteryczne olejki

ETERYCZNE OLEJKI
Jeśli kiedykolwiek poczułeś zapach róży, doświadczyłeś aromatycznych właściwości olejków eterycznych. Te naturalnie występujące, lotne związki aromatyczne znajdują się w nasionach, korze, łodygach, korzeniach, kwiatach i innych częściach roślin. Są to te części rośliny, które działają w celu ochrony rośliny przed chorobą, dostosowania się do warunków środowiska i ochrony roślin przed owadami i innymi drapieżnikami. Są niezbędne, aby roślina rosła, ewoluowała i dostosowywała się do otoczenia.

Możemy korzystać z tych samych wspaniałych właściwości ochronnych, gdy używamy olejków terapeutycznych.

Co to jest olejek eteryczny (video w j. angielskim)
Używane w historii ze względu na ich zdrowotne i terapeutyczne korzyści, olejki eteryczne mogą być używane jako naturalny sposób na wsparcie naszego organizmu.

Współczesne badania naukowe i trendy w kierunku bardziej naturalnej i całościowej poprawy samopoczucia wykazują duże zainteresowanie olejkami eterycznymi. Unikalna chemia olejków eterycznych pozwala nam na ich aromatyczne stosowanie i nakładanie ich miejscowo na skórę. Niektóre mogą być stosowane jako pomoc dietetyczna w celu poprawy witalności i dobrego samopoczucia.

Aromaterapia zapewnia doskonałe wsparcie dla całego naszego ciała. Kilka przykładów tego, jakie korzyści przynoszą nam olejki eteryczne:

Olejki eteryczne mają zdolność wspomagania naszego układu odpornościowego
Mogą zawierać antyoksydanty, wspierać walkę ze stanem zapalnym i mogą być stosowane w detoksykacji
Niektóre olejki są pomocne w udrażnianiu dróg oddechowych, co ułatwia oddychanie
Olejki eteryczne mogą pomóc w koncentracji i skupieniu uwagi
Niektóre olejki są adaptogenami – działają zgodnie z potrzebami organizmu; na przykład, olejek adaptogenny może uspokajać w jednym przypadku lub stymulowanie w innym
Olejki pomagają naszym organizmom zachować równowagę
Wiele olejków ma wspaniałe właściwości uspokajające i podnoszące na duchu.
Na przykład olejek eteryczny z dzikiej pomarańczy podnosi na duchu, jego zapach jest orzeźwiający i świeży. Spróbuj tego w domu: wyciśnij skórkę dojrzałej pomarańczy. Pachnące pozostałości na twojej dłoni są pełne olejku z pomarańczy.

Dotychczas zidentyfikowano ponad 3000 odmian lotnych związków aromatycznych. Charakter olejku eterycznego różni się w zależności od rośliny, rodziny botanicznej i gatunku. Proporcje składników aromatycznych występujących w jakimkolwiek olejku eterycznym sprawiają, że ​​jest on wyjątkowy i daje określone korzyści.

Nawet w przypadku czystych olejków eterycznych skład olejku może się różnić w zależności od pory dnia, pory roku, lokalizacji geograficznej, metody i czasu trwania destylacji, roku uprawy i pogody, co sprawia, że ​​każdy etap procesu produkcji jest decydującym wyznacznikiem jakości produktu olejku eterycznego.

Olejki eteryczne mogą być stosowane w szerokim zakresie. Mogą być stosowane jako pojedyncze olejki eteryczne lub mieszanki olejków eterycznych w zależności od doświadczenia użytkownika i pożądanych korzyści. Chcesz nauczyć się używać olejków eterycznych? Odwiedź kolejne strony, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie używać olejków eterycznych doTERRA.

Stosując się do wymogów obowiązującego prawa informujemy Państwa, że publikowane tutaj materiały mają charakter wyłącznie edukacyjno-informacyjny i nie należy ich traktować jako porady medycznej bądź instruktażu do stawiania diagnozy lub prowadzonego na własną rękę leczenia. W związku z powyższym nie ponosimy odpowiedzialności za skutki nieumiejętnego wykorzystania w praktyce (bez konsultacji) zamieszczonych tutaj informacji.