Olejki na wiosnę

Jeśli tak ja ja mieszkasz w Polsce, najprawdopodobniej czekasz teraz na wiosnę, czas cieplejszej pogody, częstszych deszczów i dłuższych dni. Wraz wiosną pojawia się poczucie odnowy, energii i ekscytacji. Przygotuj się na ten balsamiczny sezon z olejkami eterycznymi w Twoim domu.

Olejki eteryczne które pomogą Ci w pełni cieszyć się wiosną

Wiosenne porządki

Wiosną prawie nie można się oprzeć, aby wszystko było świeże i czyste – zarówno na zewnątrz, jak i w naszych domach. Aby wzmocnić naturalne środki czyszczące, możesz dodać do nich olejki eteryczne z cytrusów, takie jak Lemon (Cytryna) lub Wild Orange (Dzika Pomarańcza), aby nadać domowi odświeżający zapach. Thyme (Tymianek) i Basil (Bazylia) również są doskonałymi olejkami do bezpiecznego czyszczenia powierzchni domowych. Dodatkową zaletą Tymianku jest to, że rozpraszając go w powietrzu, oczyszczamy je. Inne olejki, które oczyszczą powietrze w Twoim domu to Wild Orange (Dzika Pomarańcza), Arborvitae (Żywotnik olbrzymi) i Juniper Berry (Jałowiec).

Mieszanka On Guard® doTERRA jest przydatna nie tylko zimą, ale także jest doskonałym, nietoksycznym środkiem do czyszczenia powierzchni mających kontakt z żywnością. Jeśli nie chcesz tworzyć własnego środka czyszczącego, możesz również użyć gotowych środków z naturalnymi olejkami eterycznymi (np. koncentrat On Guard do czyszczenia, czy doTERRA On detergent do prania).

Wraz z łagodniejszą pogodą i świeżo zieloną ziemią pojawiają się zagrożenia środowiskowe lub sezonowe. Oto niektóre olejki eterycznych które mogą pomóc:

Arborvitae (Żywotnik olbrzymi). Ten mało znany olejek to potęga podczas zmieniających się pór roku. Dodaj do swojego dyfuzora lub umieść kilka kropli w dłoniach i przyłóż dłonie do nosa. Wdychaj głęboko, jak potrzeba.

Lavender (Lawenda). Wspieraj działanie swojego układu odpornościowego i reakcje organizmu na sezonowe zagrożenia, rozpylając lawendę w pomieszczeniu, wdychając z dłoni lub buteleczki, lub też zażywając do dwóch kropli wewnętrznie w pustej kapsułce veggie*

Melaleuca (Drzewo herbaciane). Dzięki naturalnym właściwościom oczyszczającym ten olejek jest pomocnym sprzymierzeńcem w walce z zagrożeniami środowiskowymi w domu. Dodaj do domowych środków czyszczących, aby oczyścić powierzchnię lub rozpylaj w dyfuzorze ultradźwiękowym, aby odświeżający zapach wypełnił pokój.

Mieszanka doTERRA Breathe® (Air) na oddychanie . Nałóż na klatkę piersiową przed wyjściem na zewnątrz dla lepszego oddychania.

TriEase® Softgels. To idealna kombinacja olejków cytrynowych, lawendowego i miętowego, pomaga chronić Twój organizm przed czynnikami środowiskowymi lub sezonowymi, z którymi możesz się spotkać na świeżym powietrzu* 

Wspieraj swoje cele

Czy pamiętasz jeszcze swoje postanowienia noworoczne? Jeśli nie, nie jesteś sam. Weź jednak głęboki oddech i zastanów się – wiosna to idealny czas na przegląd i ponowne ich uruchomienie. Jeśli planujesz wprowadzić jakiekolwiek zmiany w swoim domu lub stylu życia tej wiosny, olejki eteryczne mogą to ułatwić.

Chcesz uprawiać ogród? Jeśli jesteś osobą lubiącą pracować na zewnątrz, która kocha rośliny, zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi unikania typowych błędów w ogrodnictwie i stosowania olejków do odstrasznia powszechnych szkodników. Możesz także wyszukać doterra.com, aby odnaleźć więcej przydatnych artykułów ogrodniczych.

Chcesz ćwiczyć i jeść zdrowiej? Podczas gdy tylko Ty możesz określić, czy będziesz ćwiczyć oraz jeść odpowiednie pokarmy, olejki eteryczne mogą pomóc Ci kontrolować apetyt i sprawić, by układ trawienny działał lepiej.  Olejek Deep Blue® pomoże w ukojeniu obolałych mięśni po treningu.

Chcesz wzmocnić swoje zdrowie psychiczne i emocjonalne? Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu. Pewnie zastanawiałaś się jak mogą pomóc olejki eteryczne i aromaterapia. Olejki takie jak PastTense® lub doTERRA Peace® są dobrymi przykładami mieszanek, które mogą pomóc w stresie. Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie olejków eterycznych dla zdrowia emocjonalnego, w tym cała seria olejków do aromaterapii emocjonalnej.

O ile wiosna jest jednym z naszych ulubionych okresów w roku, olejki eteryczne pozwalają uprzyjemnić każdy sezon. Wypróbuj niektóre z tych pomysłów i daj znać, jak to działa!

*Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie. Informacje zawarte na stronie www.eteryczneolejki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny i nie mogą zastąpić profesjonalnej konsultacji medycznej. Żadna informacja zawarta na stronie www.eteryczneolejki.pl nie stanowi zalecenia w leczeniu jakiejkolwiek choroby czy problemu ze zdrowiem. W przypadku poważnych dolegliwości bądź potrzeby ogólnej konsultacji medycznej zaleca się wizytę u wykwalifikowanego lekarza medycyny.